» Najnovší užívateľ: dipsha35e

Vitajte
Vítame Vás na našej farskej stránke. Nech Boh usporadúva Vaše myšlienky, nech riadi Vaše slová a nech spravuje Vaše skutky.
Nové albumy v galérii
V galérii si môžete pozrieť nové albumy vytvorené zo starších fotografií
LITERÁRNO - HUDOBNÉ PÁSMO
LITERÁRNO - HUDOBNÉ PÁSMODňa 9. júna 2013 zorganizovalo občianske združenie PARABOLÁNI v Kostole Sv. Alžbety v Komjaticiach literárno-hudobné pásmo, ktoré sa konalo pri príležitosti 1150. výročia príchodu Sv. Cyrila a Metoda na veľkú Moravu. Viac k aktualitám tu.
SV. CYRIL V KOMJATICIACH A NA ČERNÍKU
SV. CYRIL V KOMJATICIACH A NA ČERNÍKURelikvie sv. Cyrila budú v Komjaticiach v pondelok 6. mája 2013.

Relikvia je veľmi úzko spätá s Komjaticami. Asi roku 1802 relikviu - prst z pravej ruky sv. Cyrila, zachránil pred napoleónskymi vojnami Matej Nemeš a priniesol do Komjatíc. Kňažná Antice Metei, ktorá sa ako Nemešová narodila v Komjaticiach, relikviu ako dedičstvo odniesla do mesta Recamata v severnom Taliansku. Roku 1963 kardinál Jozef Tomko spolu s biskupom Grutkom priniesli relikviu do Ríma, do Slovenského ústavu sv, Cyrila a Metoda. V roku 1964 Pápež Pavol VI. daroval časť z nej do Nitry - na Slovensko. Toto je tá časť, ktorá je dnes v Komjaticiach.

Program:

10,30 - prinesenie relikvie do kostola sv. Alžbety a sv. omša pre ZŠ Ondreja Cabana
do 12,00 - možnosť osobného uctenia si relikvie.
15,00 - 16,00 - možnosť osobného uctenia si relikvie v kostole Ducha svätého na Černíku
16,00 - sv. omša na Černíku
17,30- 18,30 - možnosť osobného uctenia relikvie v kostole sv. Alžbety
18,30 - sv. omša
do 20,00 - možnosť osobného uctenia relikvie
Obrady a bohoslužby počas Veľkonočných sviatkov
Obrady a bohoslužby počas Veľkonočných sviatkovVeľkonočné sviatky Ježišovho umučenia a zmŕtvychvstania sú predo dvermi. Srdečne Vás pozývame na prežívanie slávení obradov v našich kostoloch. Časy a program bohoslužieb si môžete stiahnuť tu pre Komjatice a tu pre Černík
Spoločná svätá spoveď pred Veľkou nocou 2013
Spoločná sv. spoveď vo farnosti Komjatice bude v piatok 22. marca popoludní od 16,30 do 19,00. Sv. prijímanie sa bude podávať každú pol hodinu.

Na Černíku od 16,30 do 18,00. Sv. prijímanie každú pol hodinu
Prvá kázeň pápeža Františka
Prvá kázeň pápeža FrantiškaOd 13. marca 2013 má katolícka cirkev ale i celý svet veľmi sympatického pápeža Františka. Jeho prvá kázeň pre kardinálov v sixtínskej kaplnke trvala 8 minút. Za krátky čas však toho povedal veľa. Celý text príhovoru si môžete pozrieť tu
SPOVEDANIE K VEĽKEJ NOCI 2013 - DEKANÁT ŠURANY
SPOVEDANIE K VEĽKEJ NOCI 2013 - DEKANÁT ŠURANYBlíži sa veľká noc a s ňou aj jarné upratovanie. Nezabudnime si upratať aj v duši úprimnou svätou spoveďou. Rozpis spoločných spovedí v dekanáte Šurany si môžete
stiahnuť tu
Katechézy o Eucharistii - 1. časť: Úcta
Katechézy o Eucharistii - 1. časť: ÚctaTexty sú inšpirované myšlienkami pátra Vojtěcha Kodeta, OCarm Eucharistia je naše vlastné tajomstvo. To, čo slávime na oltári, je naše vlastné tajomstvo (sv. Augustín). Toto tajomstvo si vyžaduje našu úctu. Veľkú úctu k Eucharistii mal a k nej nás aj celý svoj život učil, blahoslavený pápež Ján Pavol II. Ten, kto mal tú možnosť zúčastniť sa na sv. omši, ktorú celebroval, tak bude hovoriť o veľmi hlbokom zážitku. Slávenie tohto nášho tajomstva si vyžaduje hlboké ponorenie sa do neho.
Požehnanie domu - Trojkráľová koleda 2013
Požehnanie domu - Trojkráľová koleda 2013Požehnanie domu v období sviatku Troch kráľov je spojené s návštevou kňaza v rodine.
Záujemcovia si môžu nahlásiť koledu v zákristii kostola alebo na adrese fara.komjatice@zoznam.sk
  • 961 Prečítané
Dekrét o možnosti získať úplné odpustky v Roku viery platný pre Nitriansku diecézuV nadväznosti na dekrét Apoštolskej penitenciárie Die quinquagessimo aniversario, vydaného z príležitosti Roka viery, určil pre územie Nitrianskej diecézy jej biskup Mons. Viliam Judák nasledujúce posvätné miesta, na ktorých možno kedykoľvek počas Roku viery a za podmienok stanovených v spomínanom dekréte získať úplné odpustky:

Sv. Mikuláš v našom kostole
Sv. Mikuláš v našom kostoleV nedeľu 9.12.2012 privítame v našom kostole sv. Mikuláša na sv. omši o 10,30