slide01 slide02
Navigácia
Kto je Online
» Hostí Online: 1

» Užívateľov Online: 0

» Registrovaní užívatelia: 1,817
» Najnovší užívateľ: nashiroblog
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Katechézy o Eucharistii - 1. časť: Úcta
Katechézy o Eucharistii - 1. časť: ÚctaEucharistia je naše vlastné tajomstvo. To, čo slávime na oltári, je naše vlastné tajomstvo (sv. Augustín). Toto tajomstvo si vyžaduje našu úctu. Veľkú úctu k Eucharistii mal a k nej nás aj celý svoj život učil, blahoslavený pápež Ján Pavol II. Ten, kto mal tú možnosť zúčastniť sa na sv. omši, ktorú celebroval, tak bude hovoriť o veľmi hlbokom zážitku. Slávenie tohto nášho tajomstva si vyžaduje hlboké ponorenie sa do neho. Skúsme si spomenúť na svoje prvé sv. prijímanie. Čo mi zostalo zo spomienok na túto udalosť? Len niečo povrchné? Pekné šaty, darček, torta, slávnosť, alebo aj niečo hlboké, niečo vnútorne prežité? A potom: Čo mi zostane v spomienke na dnešnú sv. omšu?

Eucharistia je hostina na ktorej sa Boh chce darovať človeku. Nie je to to, čo sa hovorí, ale čo sa deje. Český herec Miroslav Horníček napísal hru Tajomstvo prvého kroku. Všetko, čo robíme prvýkrát je iné ako to, čo sme už zvyknutí robiť dokola, rutinne. Čašník, ktorý ide prvýkrát obsluhovať, tak ide pozorne a vnímavo. Má trému, trasú sa mu ruky. Postupne však ide čím ďalej tým viac bez obáv. Už unesie aj viac tanierov v ruke a pri svojej práci nemusí už myslieť na to, aby niečo nerozlial, nepokazil, ale myslí na úplne iné veci. Napríklad, ako si po práci dá s kamarátmi pivečko, alebo na nejakú vec, ktorá ho doma v rodine trápi a ktorú musí riešiť. Ak si chcem budovať úctu k Eucharistii – ku sv. omši – tak najlepšie je to práve na tom tajomstve prvého kroku. Prežiť sv. omšu tak, akoby to bolo prvý krát. Keď som ako dvanásťročný chlapec išiel prvý krát na svadbu v rodine, tak som sa nesmierne tešil. Nevedel som sa dočkať toho dňa. Bol to veľmi silný zážitok a pamätám si takmer všetky detaily z obradu, hostiny, poprávky, proste všetko. Potom, keď už tie svadby boli častejšie, tak to bolo také viac rutinné. Možno už to bola len zvedavosť na nových ľudí, ktorých uvidím a na to, ako si to užijeme spolu s bratrancami.

Dnes máme evanjelium o svadbe v Káne galilejskej. Svadba je spojená s hostinou. My máme od Ježiša aj podobenstvo o kráľovi, ktorý pripravil veľkolepú svadobnú hostinu pre svojho syna, no pozvaní na ňu odmietli prísť. Boli pozvaní ako tí najčestnejší – V.I.P. hostia a neprišli. Jeden išiel skúšať nové voly, druhý zas si išiel prezerať nové pole, ktoré si kúpil a tak odmietali pozvanie jeden za druhým. Ten, kto nechce počuť Boží hlas, ten na hostinu nepríde. Tá Božia hostina nie je len obrad sv. omše v kostole. Je to niečo, čo máme zakúsiť svojím životom ako Božie, úžasné, vznešené. Boží život, jeho láska, večný život, to sú všetko dary milosti pre mňa, pre nás, pre každého. Nie je to niečo len pre V.I.P. lukratívnych hostí. Ba práve naopak, to my sme tie veľmi dôležité osoby, to ja som ten najvzácnejší hosť na Božej hostine! Keby sme si toto uvedomovali, tak sa na sv. omšu budeme tešiť ako na udalosť, na ktorú mám pozvanie, ale vôbec si ho nezaslúžim.

Je plesová sezóna. Najlukratívnejší ples len pre vyvolených na Slovensku je ples v Opere. Predstavte si, že by vás a vašu manželku, priateľku zrazu z ničoho nič pozvali na tento ples a ešte k tomu by ste nič nemuseli zaplatiť. Bez protekcie, len by zrazu prišlo pozvanie pre vaše osoby, že ste dôležití a tešia sa na vás. Kto by sa netešil takému niečomu? Ešte v ten deň by ste si utekali kúpiť nový oblek a večernú róbu a tešili by ste sa na ten deň ako malé deti, ktoré si pred Vianocami počítajú koľkokrát sa ešte vyspia kým príde Ježiško. To mňa Boh pozýva na tú veľkú svadbu! Pri sv. omši počúvame slová pozvania: Blažení sú tí, čo sú pozvaní na hostinu Baránkovu. Nie tí, čo prijali pozvanie, ale tí, čo sú pozvaní. To pozvanie neplatí len na jednu hodinu v nedeľu do kostola, ani na jednu plesovú noc ale na celý môj život. Preto sa deti pripravujú na toto pozvanie slávnostne. To na celý život ich Pán Ježiš pozýva do sviatostného spoločenstva s ním, nielen na jednu krásnu slávnosť.na sv. omši sme akoby naštartovaní do celého dňa, týždňa, aby sme spolu s Pánom Ježišom prežívali každodenné chvíle.

Zamyslenie:
Čo je vznešenejšie a dôležitejšie natoľko, že tomu dám prednosť pred nedeľnou sv. omšou? Ako prežívam sv. omšu? Kde sú moje myšlienky, kde je moje srdce? Je naozaj u Pána, tak ako pred premenením odpovedám kňazovi, keď ma upozorní, aby som ho pozdvihol k bohu výzvou Hore srdcia?

Domáca úloha: :)
1. Zaspomínam si dnes na svoje prvé sv. prijímanie. Aký to bol zážitok? Ak nebol moc duchovný, ale bol len o pekných šatách, darčekoch a tortách, tak zalovím v spomienkach a skúsim si spomenúť, kedy naposledy som sv. omšu prežil ako niečo naozaj hlboké, duchovné. Ak taký zážitok nenájdem v pamäti, tak nevadí, nič sa nedeje.
2. Na najbližšiu sv. omšu sa pripravím. Buď vstanem skôr, alebo v sobotu večer. Pozriem si buď V katolíckych novinách alebo na internete (lit. čítania na dnes) biblické texty, ktoré sa budú v kostole čítať a pozorne si ich prečítam. Do kostola prídem aspoň desať minút pred omšou a poprosím Pána Ježiša aby mi dal milosť sv. omšu prežiť pozorne, sústredene, duchovne, aby som sa vedel započúvať do textov modlitieb a sv. Písma. (so spievaním je to zložitejšie, najmä ak sused v lavici falošne spieva :) )

Modlitba:
Pane, daj nám milosť odpovedať na Tvoje pozvanie. Nauč nás Eucharistiu prežívať tu v kostole i všade v našom živote. Amen
#231 | nashiroblog dňa jún 22 2018 13:38:23
1. Cea mai ușoară modalitate de a vă face jazz pe terasă sau patio este prin utilizarea de stropi de culoare. Uneori înseamnă doar să investești în câteva piese de accent care fac o afirmație îndrăzneață, iar spațiul tău de viață în aer liber avantajează. Nu trebuie să cumpărați întotdeauna noi - cu un grăsime pentru cot și puțină creativitate pe care le puteți face elementele second hand să arate noi. Iată câteva idei care vă pot ajuta să începeți.


Cuvinte cheie:
În aer liber, recurs curb, spațiu de locuit în aer liber, pictura, colorare, punți, mobilier


Articolul Body:
1. Cea mai ușoară modalitate de a vă face jazz pe terasă sau patio este prin utilizarea de stropi de culoare. Uneori înseamnă doar să investești în câteva piese de accent care fac o afirmație îndrăzneață, iar spațiul tău de viață în aer liber avantajează. Nu trebuie să cumpărați întotdeauna noi - cu un grăsime pentru cot și puțină creativitate pe care le puteți face elementele second hand să arate noi. Iată câteva idei care vă pot ajuta să începeți.

https://sites.goo...ili-design

http://www.nikyde...-naturala/

http://nobili-des...-timisoara

http://nobili-des...j-in-sibiu

http://nobili-des...-in-oradea

http://nobili-des...alba-iulia

http://www.nikyde...tapiterie/

http://nobili-des...da-in-arad

http://nobili-des...icu-valcea

http://nobili-des...-baia-mare

2. Înainte de a începe, ștergeți totul de pe punte sau patio și dați-i o bună spălare sub presiune. Dacă are nevoie de pătare, tot noul mobilier din lume nu va ajuta - mușcă glonțul și dă-i un strat nou de vopsea sau vopsea. Acesta este de fapt un loc minunat pentru a începe cu accente pline de culoare. Încercați să pictați posturile de gard într-o culoare strălucitoare, de coordonare, cum ar fi teal. Sau vopsiți un model sau o margine în jurul marginea punții.

3. Punțile sunt pentru socializare, așa că arătați că sunteți gata pentru companie. Adăugarea de mobilier din metal este ieftină și vine în multe culori minunate. Plasați un cartuș colorat în colț și încărcați-l cu sticlă acrilică luminată.

4. Dați mobilierului dvs. vechi de împletitură un facelift picându-l în culori însorite sau dacă vă simțiți adventurist, utilizați un șablon și adăugați flori sau alte modele. Pur și simplu utilizați vopsea acrilică, dar sigilați-o cu lac pentru a vă proteja vopseaua.

5. Închideți o găleată galvanizată sau un recipient alungit, vopsiți-l cu un albastru deschis sau portocaliu și adăugați un model de viță de vie în exterior. Voila, acum aveți o gheață de gheață pentru toți răcitorii. Amintiți-vă, dacă nu utilizați o vopsea sigură pentru alimente, suprafața nu trebuie să vină în contact direct cu alimentele.


https://sites.goo...rtefirme1/

http://www.nikyde...erie-hotel

https://sites.goo...filefirms/

https://sites.goo...loggerro9/

https://sites.goo...ordesign1/

https://sites.goo...n-interior

https://sites.goo...ucuresti1/

https://sites.goo...interior1/

https://sites.goo...interioare

https://sites.goo...n-interior

6. Utilizați teme cum ar fi coasta, prin încorporarea peștilor, cochilii de mare și mingi de plajă în accente sau șabloane. O temă de citrice funcționează bine, folosind verde pal, portocale și galben ca culori pentru scaune sau mese bistro. Încercați să pictați o masă de la grătar cu două sau trei nuane corespunzătoare.

7. Cine spune că grădinile trebuie să fie maro și plictisitoare. Adăugați casete de ferestre colorate, ornamente de turtă dulce și câteva dungi sălbatice pe pereți.

8. Iluminarea funky merge mult spre pergamentul unei zone de terasă. Lanterne colorate sau corzi de lumini pot fi atârnate de copaci sau grinzi care furnizează o sursă distractivă și economică de iluminare.

9. Ce sa faci cu mobila din vin alb care este inca in forma, dar nu-ti place sa scapi? Nu-ți face griji. Cu vopsea special creată pentru mobilier de vinil, și câteva perne noi, puteți face scaunele vechi să arate noi.

10. Utilizați culoarea cu înțelepciune prin legarea totului împreună cu accesoriile. Luați câte patru scaune fiecare vopsită într-o altă culoare primară și adăugați o pernă într-o culoare comună, cum ar fi roșu sau verde, și plasați-le în jurul unei mese neutre.


https://sites.goo...niky-decor

https://sites.goo...tanta/home

https://sites.goo...briela-all
https://sites.goo...home/horia

https://sites.goo...constanta/

https://sites.goo...ikydecor1/

https://sites.goo...ikydecor2/

https://sites.goo...ecor2/home

https://sites.goo...ycomstil1/

https://sites.goo...stil1/home

https://sites.goo...te-de-masa

https://sites.goo...ycomstil2/

https://sites.goo...urnal-blog

https://sites.goo...-documents

https://sites.goo...to-gallery
#232 | xiaojun dňa jún 23 2018 04:04:25
new balance sandals
nike air max
nfl jerseys
givenchy handbags
jordans
superdry clothing
nike sb
kobe 11
nike air max 1
jordan 12
michael kors outlet
coach outlet
jordans
adidas originals
tory burch outlet
kate spade handbags
coach wallets
coach outlet
flip flops
cheap nfl jerseys
nike air max
tory burch bags
nike air max 2017
supreme
cheap jerseys
mizuno
fitflops
adidas outlet
michael kors handbags
michael kors outlet
coach outlet
celine
nike free
nike outlet
prada handbags
oakley sunglasses
nike presto
nike epic react
jordan 4s
salvatore ferragamo
adidas yeezy
fitflops
pandora jewelry
nike air max
jordan 5
ralph lauren
michael kors
oakley sunglasses
cheap nhl jerseys
oakley sunglasses
nfl jerseys
mlb jerseys
burberry sale
supra shoes
true religion outlet
ray ban
adidas jeremy scott
coach handbags
van cleef & arpels
nike shoes
true religion jeans
camisetas de futbol
louboutin
miu miu handbags
fingerlings monkey
mbt
jordan 3s
burberry outlet
pandora jewelry
audemars piguet
rolex watches
burberry
fila shoes
ray ban sunglasses
longchamp outlet
coach outlet
ray ban sunglasses
cartier jewelry
longchamp
christian louboutin
polo ralph lauren
coach factory outlet
nike air max 95
tory burch
adidas outlet
coach outlet
adidas slides
nfl jerseys
jordan shoes
coach outlet store online
ralph lauren
nike roshe
kate spade outlet
nike shoes
prada outlet
soccer jerseys
jordan shoes
balenciaga
belstaff outlet
flops
stephen curry shoes
nike free
kate spade outlet
nfl jerseys
fitflops sale
baseball jerseys
nike air max
giuseppe zanotti
manolo blahnik
nike air force 1
jordans
nike tennis
new balance shoes
nike outlet
polo outlet
ray ban sunglasses
mac cosmetics
lebron 15
christian louboutin
tag heuer watches
air jordan
mcm backpack
fitflops
ralph lauren
oakley sunglasses
shoe carnival
alexander mcqueen
timberland
maglie calcio
michael kors outlet
nike kyrie 3
puma fenty
hermes kelly bag
michael kors handbags
maillot de foot
jordan
air jordan pas cher
football shirts
timberland
nike trainers
running shoes
polo outlet
air jordan
mulberry
true religion
oakley sunglasses
polo ralph lauren
nba jerseys
pandora charms
manchester united jersey
ray bans
kate spade outlet
birkenstock
nike lunarglide
jordan 11
light up shoes
tod shoes
jordan 1
coach outlet
michael kors
michael kors handbags
nike revolution
longchamp
stuart weitzman
nike air max 90
kevin durant shoes
breitling watches
michael kors
barcelona jersey
nike outlet store
hermes bags
ralph lauren outlet
kate spade
yeezy desert rat 500
jordans
nike outlet online
fussball trikots
coach outlet
longchamp outlet
nike air max 2018
red bottom shoes
jordan shoes
mlb jerseys
ralph lauren
birkenstock outlet
mlb jerseys
coach outlet
malone souliers
valentino
juicy couture outlet
gucci slides
jordan 8s
beats headphones
soccer jerseys
montblanc fountain pen
kate spade handbags
mishka clothing
vans shoes
coach factory outlet
pandora jewelry
nike air force 1
birkenstock
nike free run
michael kors outlet
coach outlet
adidas ultra boost
cheap jerseys
bottega veneta
kobe 12
ralph lauren uk
jordan shoes
jordan
y3 shoes
red bottom shoes
longchamp
ray ban sunglasses
adidas nmd
air jordan
michael kors outlet
kate spade outlet
sac longchamp
true religion
hermes
oakley sunglasses
converse outlet
adidas stan smith
timberland outlet
nhl jerseys
harden vol 1
adidas yeezy
michael kors outlet
jordans
fitflops
nike huarache
supreme clothing
nike huarache
tory burch handbags
roshe run
michael kors
under armour outlet
jordan xx9
red bottom shoes
michael kors outlet
adidas football boots
balenciaga sandals
yeezy shoes
air max
dolce gabbana
christian louboutin
harden vol 2
coach outlet online
snapback hats
herve leger dresses
coach outlet
stussy clothing
adidas shoes
pandora jewelry
christian louboutin
coach factory outlet
ralph lauren outlet
coach outlet
new balance
undefeated clothing
mbt
pandora outlet
ray ban sunglasses
polo ralph
marc jacobs
basketball shoes
michael kors
swarovski jewelry
columbia
maglia calcio
balenciaga shoes
nike dunks
nike cortez
flipflops
hermes belt
nike air max plus
cheap nfl jerseys
soccer jerseys
tory burch outlet
jimmy choo outlet
pandora jewelry
nfl jerseys
nike free
swarovski
nike blazer
coach outlet
nike air max 270
michael kors
polo shirts
nike blazer
off-white
cheap jordans
supreme new york
michael kors
ferragamo
puma slides
hermes
christian louboutin outlet
coach outlet online
ray ban sunglasses
louboutin
prada
nike flip-flops
trikots günstig
timberland
replica rolex watches
nike factory
dior handbags
converse shoes
burberry outlet
asics
nike shox
nike air max 97
adidas nmd
vibram fivefingers
oakley sunglasses
montblanc
ralph lauren outlet
coach outlet
adidas
oakley sunglasses
coach outlet
baseball bats
prada
jordan 6s
hermes outlet
ray ban
michael kors outlet
louboutin
bcbg
camisetas de futbol
hollister
nike outlet store online
ray ban sunglasses
nike mercurial
adidas flip flops
links of london
michael kors outlet clearance
longchamp outlet
maillot de foot pas cher
true religion outlet
ferragamo
nike shoes for women
pandora jewelry
birkenstock sandals
nike outlet
dansko
beats by dre
timberland
prada outlet
nike tn
adidas superstar
nike store
off-white
suicoke sandals
vans outlet
adidas outlet
asics
wedding shoes
ray ban sunglasses
true religion jeans
converse
ralph lauren
jordan
cheap nfl jerseys
mont blanc pens
adidas wings
polo ralph lauren
breguet watches
oakley sunglasses
polo ralph lauren
ralph lauren
coach outlet
coach bags
louboutin
bvlgari jewelry
supreme
michael kors purse
michael kors purse
michael kors handbags
coach outlet
canada goose
20186.23chenjinyan
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.