» Najnovší užívateľ: jacketsy

Predvianočná spoločná spoveď
Predvianočná spoločná spoveďVeľká spoveď pred Vianocami bude v piatok 21.12. vo večerných hodinách
ADVENT
ADVENTAdvent je predo dvermi. Ako ho čo najlepšie prežiť?

Kedysi to bolo najpokojnejšie obdobie, dnes je najhlučnejšie a najnervóznejšie. Reklamy konzumu otravujú už od októbra. Obchody sa napĺňajú.
Latinské adventus znamená príchod. Znamená to teda, že niekto príde, alebo prichádza. A ten niekto nie je len tak niekto. Prichádza k nám už od večnosti sám Ježiš Kristus. Významný nemecký teológ Karl Rahner, napísal odvážnu až provokatívnu myšlienku: Pane Ježišu, veď ty si doteraz ešte stále neprišiel. Ty k nám ustavične prichádzaš!
Každý má k tomuto obdobiu iný vzťah.
Pre niekoho je Advent čarovným obdobím, pretože má pekné spomienky na detstvo na svoju rodinu, kde sa Advent prežíval ako čas radostného očakávania, iný Advent a Vianoce nemusia, pretože im pripomínajú nepríjemné spomienky s tým spojené.
Nemá zmysel nostalgicky banovať za minulosťou, lepšie je zahodiť zlé spomienky
urobiť si vlastnú, situácii primeranú podobu pekného prežitia týchto dní.
Spustenie novej webovej stránky
Spustenie novej webovej stránky27. novembra sme pre Vás spustili novú podobu farskej webky. Tak teda vitajte po novom .

Čo bude naša stránka obsahovať?

V prvom rade to budú aktuálne informácie a udalosti týkajúce sa našej farnosti, ďalej to budú rozličné úvahy a zamyslenia. Nájdete to aj niekoľko odkazov na iné zaujímavé webové stránky. No a samozrejme bude aj možnosť pridávať niečo pekné, povzbudivé na web aj vami. Stačí sa len zaregistrovať, počkať na schválenie registrácie a potom už len poslať príspevok.27. novembra sme pre Vás spustili novú podobu farskej webky
  • 990 Prečítané